strona główna
WYSIWYG Web Builder
wakacje z dzieckiem:
nasza oferta- informacje
- z maluchem
- ze starszakiem
- pobyty klimatyczne
pokoje- opisy i zdjęcia
wypoczynek z psem
Jastrzębia Góra i dojazd do nas
galeria - dużo zdjęć :)
cennik i kontakt
Parę słów o Jastrzębiej Górze oraz wskazówki jak do nas dojechać :)

      Jastrzębia Góra to nadmorski kurort, położony na malowniczym klifie (nad morze trzeba zejść po schodkach). Jest to miejscowość wysunięta najdalej na północ Polski. Leży w odległości około 60 km od Gdańska oraz 40 km od Helu. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia znajdziecie zaglądając do serwisów turystycznych z "Jastrzębia Góra" w nazwie, a poniżej poczytacie o najważniejszych dla Was sprawach :)

       Głównym deptakiem miasteczka jest Promenada Światowida- jest to prostopadła do głównej ulicy aleja, o długości 400m, prowadząca do punku widokowego z panoramą morza. Spacerując nią, po obu stronach mija się knajpki, tzw. budki z lodami i goframi, stoiska z bursztynami i wszelkiego rodzaju pamiątkami. Przy promenadzie zawsze dzieje się coś ciekawego, deptak nawet po zmroku tętni życiem. Tu swój "warsztat pracy" rozkładają malarze, ale też grafficiarze, tworząc na kawałkach kartonu niezwykłe dzieła. Od czasu do czasu są tu organizowane plenerowe imprezy.
     
       Koniecznie trzeba też zobaczyć pobliski Obelisk "Gwiazda Północy". Jest to wielki głaz, oznaczający najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Widnieje na nim znak orła oraz parametry długości i szerokości geograficznej tego miejsca - N54°50' 08'', E18°18' 10''. Usytuowany jest u podnóża wybrzeża klifowego (w pobliżu szkoły podstawowej). Wybudowany został z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry.

      Przy głównej ulicy (prostopadłej do promenady) znajduje się drugie główne centrum- cała aleja barów, smażalni i sklepików. Tu znajduje się też plac zabaw- wesołe miasteczko (czynne od maja do końca września).

      Większość knajpek w Jastrzębiej działa sezonowo- w okresie wakacji letnich, ale bez obaw- są i całoroczne :) Spora część zaczyna działalność w maju, a wszystkie są czynne od drugiej połowy czerwca-  do końca września. Posiadamy ulotki ze sprawdzonych miejsc, w których stołowali się nasi Goście, i które polecają.
      W Jastrzębiej Górze jest przychodnia, prywatne gabinety lekarskie, apteki, bankomaty, warsztaty samochodowe.

       Możemy też polecić koncerty organowe (w miesiącach lipiec- sierpień) odbywające się w miejscowym kościele.

       Dla naszych Gości co roku przygotowujemy aktualne "kalendarze imprez" organizowanych na terenie całej gminy i nie tylko :) Posiadamy też obszerny przewodnik po atrakcjach okolicy, położonych do 70 km od nas :)
polub nas na FACEBOOK'U
promocje - oferty specjalne
księga gości
Zapraszamy nad polskie morze
    
Jak do nas dojechać - MAPA GOOGLE

SAMOCHODEM -
       Jadąc samochodem z Trójmiasta, mijamy Puck i po prawej stronie widzimy ładną panoramę Zatoki Puckiej. Od tego miejsca mamy dwie drogi dojazdowe do Jastrzebiej Góry:

1. Skręcając w lewo, przez przejazd kolejowy, kierujemy się na "JASTRZĘBIĄ GÓRĘ". Po drodze mijamy miejscowości Gnieżdżewo, Łebcz, Strzelno, Mieroszyno, Tupadły. W miejscu, w którym kończą się Tupadły, a zaczyna Jastrzębia Góra, skręcamy w prawo w ulicę Wiejską i jedziemy prosto. Dojeżdżając do końca drogi, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo- to już ulica Kuracyjna. Na końcu pierwszej prostej znajduje się duży Ośrodek Wczasowy HUTNIK, za nim skręcamy 90 stopni w prawo, dojeżdżamy do Ośrodka Wczasowego SEDNA- przy nim skręcamy 90 stoponi w lewo- teraz jedziemy już cały czas prosto, około 300m i podjeżdżamy pod dom.

lub

2. Jadąc prosto kierujemy się na "Władysławowo". Dojeżdżając do niego, na rondzie przy Polomarkecie, skręcamy w lewo- na "Jastrzębią Górę" lub "Karwię". Teraz jedziemy cały czas prosto, główną trasą. Po około 6 km od owego mijanego ronda, po prawej stronie widzimy Latarnię Morską. Nie sposób jej pomylić z niczym innym :) Teraz trzeba zwolnić, ponieważ kilkanaście metrów za latarnią, miniemy tablicę informacyjną: "JASTRZĘBIA GÓRA" oraz przystanek PKS i tuż za nimi skęcamy w lewo w ulicę Borchardta. Teraz jedziemy jakieś 400 m prosto i docieramy na miejsce.

POCIĄGIEM -
       Jadąc PKP, najlepiej dojechać do Władysławowa. Następnie wsiadamy do autobusu lub busika. Wysiadamy na pierwszym przystanku w Jastrzębiej Górze - znajduje się on przy Latarni Morskiej, zaraz za tablicą "JASTRZEBIA GÓRA". Następnie idziemy dalej jakieś 10-15 m i skęcamy w lewo w ulicę Borchardta, którą podążamy około 400m i docieramy na miejsce.
Jeśli jedziecie pociągiem do Gdyni i dalej autobusem, to BARDZO WAŻNE jest aby autobus jechał przez Władysławowo - wysiadacie na przystanku j.w. Jeśli autobus nie pojedzie przez Władysławowo, wysiądziecie w centrum i najprawdopodobniej będzie Was czekała piesza wycieczka do celu (nr tel. taxi- 19 667 lub (58) 674 05 00).

BEZPOŚREDNIM AUTOBUSEM -
       Jadąc autobusem bezpośrednio ze swojego miasta do Jastrzębiej Góry, z powodów opisanych wyżej również doradzamy wybrać taki kurs, aby jechać przez Władysławowo.
Nasz dom to miejsce bardzo przyjazne rodzinom. U nas dzieci się nie nudzą ! :)
NASZE CERTYFIKATY: